Jak obrócić bonus?


Wielu początkujących graczy często nie do końca rozumie zasady warunku obrotu. Jest to oczywiście zabezpieczenie bukmachera przed natychmiastowym wypłaceniem otrzymanych środków bonusowych. Warunek obrotu ma duży wpływ na to, czy przyznany bonus rzeczywiście jest dla gracza atrakcyjny. Istnieją specjalne metody, które ułatwiają efektywne obrócenie bonusu. Jak obrócić bonus by przyznane środki pieniężne stały się całkowicie naszą własnością?


Czym jest warunek obrotu?

Warunek obrotu jest stosowany przez bukmacherów, w celu zabezpieczenia przyznanych środków bonusowych. Gdyby nie to, każdy mógłby przecież założyć konto, podwoić pierwszy depozyt bonusem powitalnym i natychmiast wypłacić uzyskane środki. Warunek obrotu stawia wymóg postawienia uzyskanych pieniędzy określoną ilość razy. Aby przedstawić działanie tego zabezpieczenia, warto posłużyć się praktycznym przykładem.


Załóżmy że bonus powitalny to 100% od pierwszej wpłaty do 500 PLN. Jest on zabezpieczony wymogiem pięciokrotnego obrotu. W związku z tym, otrzymane środki musisz pięciokrotnie przeznaczyć na zakłady bukmacherskie. Aby „uwolnić” bonusowe środki, tak aby mogły zostać wypłacone, musisz przeznaczyć na zakłady pięciokrotność bonusu czyli 2500 PLN.
Tutaj warto również sprawdzić regulamin i dowiedzieć się czy warunek obrotu dotyczy wyłącznie przyznanego bonusu, czy też dokonanego depozytu. W drugim scenariuszu, bazując na powyższych warunkach promocji, kwota obciążona warunkiem obrotu to 1000 PLN. Na zakłady będziemy musieli zatem przeznaczyć 5000 PLN aby uwolnić środki i przypisać je do naszego konta. Istnieją pewne strategie podpowiadające jak obrócić bonus w najbardziej opłacalny sposób.


Czy warunek obrotu stawia dodatkowe wymagania?


Bardzo często, zakład, który będzie wliczony do obrotu bonusem wymaga spełnienia kilku wytycznych. Wielu bukmacherów uwzględnia jedynie zakłady akumulowane, najczęściej z trzema wydarzeniami na jednym kuponie. Niemal każdy bukmacher ustala również minimalny kurs zakładów, które będą wliczane w obrót (np. zakłady z kursem min. 2,00). Nieco rzadziej ustalane są natomiast ramy czasowe. W tym wariancie gracz ma określoną ilość czasu na wykonanie zadania. W innym razie, otrzymane środki bonusowe przepadną.


Dlaczego bukmacherzy stosują dodatkowe wymagania? Oczywiście po to, aby spełnienie warunku obrotu nie było tak łatwym zadaniem. Bez żadnych dodatkowych wymogów wystarczyłoby obstawić kilka dużych zakładów na „pewniaki” po niskich kursach. Choć wydaje się, że obrócenie bonusem jest zadaniem trudnym, to w praktyce często wystarczy po prostu normalnie obstawiać zakłady. Kluczem do sukcesu jest nasza skuteczność, a także współczynnik Yield. Warto zatem tworzyć przemyślane kupony, które dają nam większą szanse na wygranie środków.


Jakie promocje są objęte warunkiem obrotu?

Niemal każdy prezent otrzymany „za darmo” od bukmachera jest obciążony warunkiem obrotu. W innym razie, serwisy narażałyby się na duże straty. Wyżej opisany scenariusz bazuje na bonusie powitalnym do pierwszej wpłaty. Chyba nie znajdziemy bukmachera, który oferowałby ten rodzaj bonusu bez obciążania go warunkiem obrotu. W takiej sytuacji z całą pewnością znaleźliby się gracze, którzy momentalnie wypłaciliby uzyskane środki nie obstawiając ani jednego zakładu.


Jak obrócić bonus przyznany w promocji zakładu bez ryzyka? To zależy od regulaminu stworzonego przez bukmachera. Najczęściej, warunkowi obrotu podlegać będą jedynie wygrane środki uzyskane za pośrednictwem promocji. Co się dzieje, gdy przegramy zakład bez ryzyka? Stawka wraca oczywiście na nasze konto. Najczęściej bukmacher nie obciąża tej kwoty, choć zdarzają się wyjątki, w których gracz będzie musiał obrócić także kwotę otrzymanego cashbacku.


Czy warunkiem obrotu jest obciążony także bonus bez depozytu? W tej promocji gracz za samą rejestrację konta otrzymuje środki na grę. Oczywiście także one muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. Zwykle mamy do czynienia z tradycyjnym warunkiem kilkukrotnego obrotu otrzymanymi środkami. Czasami jednak, bonus bez depozytu i uzyskane dzięki niemu wygrane zostają automatycznie przyznane do naszego konta w momencie gdy dokonamy pierwszej wpłaty w serwisie.


Czy zdarzają się bonusy bez warunku obrotu?


W ofercie bukmachera znajdziemy również promocje, w których nie znajdują się zapisy o warunku obrotu. Dobrym przykładem jest bonus pieniężny przyznany za polecenie serwisu osobom znajomym. Jeżeli namówimy kogoś do założenia konta z naszego polecenia, wielu bukmacherów przyzna nam bonus pieniężny, najczęściej o wartości do 100 PLN. W zdecydowanej większości przypadków, środki przyznane w ten sposób nie podlegają warunkowi obrotu.
Kolejnym przykładem mogą być środki wygrane za udział w turnieju. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku programów lojalnościowych. Gracz obstawia zakłady i gromadzi na swoim koncie dodatkowe punkty. Następnie może je wymienić na dodatkowy bonus. Tutaj również wielu bukmacherów nie obciąża obrotem przyznanych w ten sposób środków. To zrozumiałe, w końcu już samo uzbieranie punktów potrzebnych do zdobycia bonusu wiązało się z obstawieniem zakładów o wartości znacznie przekraczającej przyznane środki.


Jak obrócić bonus w najlepszy sposób?


Jeżeli jesteśmy pewni swoich typów i mamy doświadczenie w zakładach bukmacherskich, nie musimy podejmować żadnych dodatkowych działań mających na celu łatwe spełnienie wymogów promocji. Jak obrócić bonus gdy nie posiadamy dużego doświadczenia? Z pomocą przychodzą nam różne strategie gry, np. progresje. System ten polega na minimalizowaniu ryzyka strat, a także na uzyskaniu odpowiednio wysokiego współczynnika Yield.
Umiejętne stosowanie strategii często sprawia, że nawet przy skuteczności trafień poniżej 50% jesteśmy w stanie notować zyski. Dzieje się tak, ponieważ wygrany kupon zwraca uprzednio stracone środki z nawiązką. Wybór strategii zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji, skuteczności trafień, a także od kapitału jakim dysponujemy. Myślę, że już teraz każdy wie jak najlepiej wykorzystać i obrócić bonus, który otrzymaliśmy od danego bukmachera.