Zawiera treści reklamowe | 18+ | Obowiązuje regulamin

Limity u bukmacherów

Często możemy spotkać się z opinią, że częste wygrywanie i wysokie zyski w końcu ściągną na gracza limity u bukmacherów. Jest to tylko połowiczna prawda, ponieważ bukmacher musi dbać o swoją reputację i limitowanie najlepszych graczy z całą pewnością nie wpisuje się w budowanie wiarygodnej marki. Szczególnie, że wszystkie informacje na temat bukmacherów szybko trafiają na ogólnodostępne fora. Za jakie działania grożą nam limity u bukmacherów? 

Czym jest limit u bukmachera?

Zacznijmy od podstaw. Czym jest w ogóle limit bukmacherski? W myśl tej reguły, bukmacher ogranicza stawkę jaką możesz przeznaczyć na kupon. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje limitów: limit ogólny dotyczący wydarzeń sportowych i obowiązujący wszystkich graczy, a także limit indywidualny nałożony wyłącznie na konto konkretnego gracza. Limity u bukmacherów wbrew pozorom rzadko są nakładane na graczy odnoszących częste sukcesy. Częściej jest to kara nakładana na klientów za pewne naciąganie reguł i działania na niekorzyść serwisu bukmacherskiego.

Limit ogólny dla wszystkich klientów

Niektóre rynki są bardzo specyficzne. Szczególnie gdy mówimy o niszowych ligach lub wydarzeniach, które nie przyciągają dużego zainteresowania. Bukmacher dziennie obsługuje kilkadziesiąt tysięcy różnych zakładów, a zatem, nie może kontrolować wszystkich kursów. Z tego względu, mniej popularne wydarzenia mogą zostać obłożone limitem ogólnym, który dotyczy wszystkich graczy. Załóżmy, że natknąłeś się na bardzo ciekawą ofertę zakładu w egzotycznej lidze piłkarskiej. Czując okazję chcesz obstawić wysoki zakład. Okazuje się, że jest to niemożliwe, ponieważ bukmacher nałożył limit na to wydarzenie. W związku z tym, możesz postawić kupon jedynie do określonej stawki, którą wyznaczył bukmacher.

Jednym z lepszych na rynku bukmacherów to fortuna. Nie dość że oferuje kody promocyjne to jeszcze rozsądne kursy bukmacherskie.

Limity u bukmacherów? Kodpromocyjny24.pl wyjaśnia.
Limity u bukmacherów nie są takie straszne jak by się mogło wydawać.

Indywidualne limity u bukmacherów

Powyższy przykład jest naturalną formą ochrony własnych interesów przez bukmachera. Zdarzają się również limity indywidualne nałożone na konkretnych graczy. Nie jest to powszechna praktyka. Żeby spotkać się z taką sytuacją, musimy ściągnąć na siebie uwagę bukmachera. Oczywiście częste wygrywanie wcześniej czy później zostanie dostrzeżone, jednak limitowanie takiego gracza nie do końca jest korzystne dla bukmachera. W ten sposób w świat idzie informacja, że dany bukmacher ogranicza możliwości najlepszych klientów. A to z całą pewnością nienajlepsza informacja dla potencjalnych klientów!

Limity u bukmacherów zazwyczaj są nakładane z konkretnej przyczyny.

W jaki sposób gracz może ściągnąć na siebie to ograniczenie? Na przykład poprzez bardzo częste obstawianie niszowych lig i wydarzeń, które nie cieszą się dużym zainteresowaniem reszty klientów. Uwagę bukmacherów często ściągają także klienci, którzy bardzo regularnie obstawiają zakłady value tuż przed zmianą kursu na niższy. Wielu graczy uważa, że nie jest to sprawiedliwe, bo przecież w żaden sposób nie naruszamy regulamin. Regulamin zawiera jednak bardzo ważny punkt. Bukmacher zastrzega sobie prawo do limitowania gracza bez podawania konkretnej przyczyny. A zatem czy nam się to podoba czy nie, zakładając konto akceptujemy również ten zapis regulaminu.

Indywidualny limit może także spotkać gracza, który bardzo często gra surebety. Wiele osób zada teraz następujące pytanie:

Ale jak to, przecież surebety wymagają postawienia dwóch zakładów u innych bukmacherów.

Zgadza się, jednak firmy bukmacherskie współpracują między sobą w celu wykrywania tego typu działań. O ile posiadanie kont u kilku bukmacherów jest w pełni dozwolone, o tyle wykorzystywanie tego w celu obstawiania surebetów już nie jest.

Czy limit u bukmachera grozi za zbyt częstą grę?

Możemy się również spotkać z powszechną opinią, że bukmacherzy limitują graczy, którzy obstawiają dziennie bardzo dużo zakładów. Nie jest to prawdziwa informacja. Aktywny gracz to korzyść dla bukmachera, dlatego nie ma żadnych powodów by ograniczać takiego klienta. Tak jak wspominaliśmy, legalni bukmacherzy w Polsce unikają także limitowania graczy, którzy uzyskują częste zyski poprzez normalne obstawianie bez naciągania przepisów regulaminu. Oczywiście zdarzają się takie sytuacje, ale zwykle dotyczą graczy, którzy w skali miesiąca generują nawet kilkadziesiąt tysięcy (!) złotych zysku.

Limity za oszustwa związane z bonusami

Na rynku bukmacherskim możemy wyłonić nieliczną grupę osób, która funkcjonuje pod nazwą: „Łowcy bonusów”. Wyjaśniamy – nie chodzi tu o zakładanie kont u wszystkich bukmacherów w celu uzyskania bonusu. W końcu i tak jest on chroniony warunkiem obrotu. Chodzi jednak o graczy, którzy rejestrują fikcyjne konta na swoich znajomych w celu otrzymania bonusu za polecenie. Czasami bardzo ciężko jest udowodnić takie przewinienie. Jeżeli jednak bukmacher ma przesłanki, że gracz oszukuje na bonusach, może nałożyć bardzo restrykcyjny limit na konto.

Uwagę ściągają osoby korzystające z niektórych metod płatności, jak na przykład kart przedpłaconych. W tej sytuacji nie da się zweryfikować prawdziwego właściciela konta. Oczywiście korzystanie z tych metod nie jest podstawą do nałożenia limitu. Bukmacher podejmie działania dopiero w sytuacji posiadania konkretnych podejrzeń o łamanie regulaminu typowe dla „łowców bonusów”.
Graj bez limitów u legalnych polskich bukmacherów. LVBET jest jednym z bukmacherów których polecamy, również ze względu na profesjonalne podejście do limitów.

Limity nałożone przez gracza

Na koniec warto również wspomnieć, że limity na swoje konto może nałożyć sam właściciel konta. Jest to jeden z elementów odpowiedzialnej gry i profilaktyki przed uzależnieniem od hazardu. Jeżeli gracz obawia się, że poświęca zbyt dużo pieniędzy na obstawianie zakładów bukmacherskich, może w ustawieniach swojego konta nałożyć dzienne limity stawek. Po ich przekroczeniu system zablokuje dalszą możliwość wnoszenia zakładów. Oczywiście limity można na bieżąco zmieniać, jednak tylko w sytuacji gdy jeszcze nie przekroczyliśmy dziennego limitu ustawionego wcześniej. 

Jak najbardziej polecamy tą funkcję dostępną u bukmacherów. Jak grać to tylko z głową! Ustalenie racjonalnych limitów “na trzeźwo” jest świetnym zabiegiem prowadzącym często do lepszej oceny sytuacji kiedy przyjdzie co do czego.

Sprawdź rónież:

https://twitter.com/FortunaKod